امپرسیونیسم

14اکتبر - by adminProj - 0 - In معماری
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

امپرسیونیسم

قیمت : ۱۰۹۰۰

خرید و دانلود

مقدمه

پیش از آغاز این موضوع لازم است از زمینه هنر و هنرمند مطالبی را به عنوان مقدمه و شروع پژوهش عنوان نمائیم . نخست به مبحث هنر و هنرمند می‌پردازیم، مشخص گردد که هنر چیست و هنرمند کیست :

هنر و هنرمند

در سالهای اخیر ، از هنر بسیار سخن بر میان آمده است لیکن به جرأت می توان گفت تاکنون نوشته ای که هنر را به مردم کتاب خوان کشور، بشناساند و تعریف جامع و دقیقی از آن به دست دهد ، به زبان فارسی در نیامده است . آنچه نویسندگان بزرگ پیشین ، درباره هنر گفته اند با مفاهیم وسیع و عمیقی که این واژه به ویژه در قرن نوزدهم و عصر ، یافته است سازگار نیست و تعاریفی نیز که در جزوات و مقالات مهنامه های پارسی از هنر آمده است ، به هیچ رو خواست کتاب خوانهای وطن ما را بر نمی آورد .

هنر در واقع به معنی آن درجه از کمال آدمی است که هوشیاری و خداست و ، فضل و دانش را در بر دارد و نمود آن صاحبه هنر را برتر از دیگران نشان می دهد .

صدها هزار انسان همه عمر خود را از نخستین روزهای جوانی ، برای اینکه بیاموزند چگونه پاهای خویش را به سرعت بچرخانند (رقاصان ) ، دیگران (موسیقی دانان ) برای آنکه بدانند چگونه انگشتان خود را با شتاب بر شستی ها و تارها بلغزانند ، و دسته دیگر (نقاشان ) برای آنکه بیاموزند به چه طریق با رنگ ها هر آنچه را که می بینند رقم زنند برای فراگیری آن تلاش می کنند و می آموزند و آنچه را که آموختند بنحو احسن آنرا انجام دهد. در واقع هنر نتیجه کوشش انسان برای ایجاد زیبایی است. نقاشی ، پیکر سازی ، معماری و موسیقی و شاعری ، همه از فنون هنر است؛ زیرا این فنون جز جستجوی زیبایی و ایجاد آن هدفی ندارند. زیبا چیزی است که دلپزیر و خوشایند است اگرچه به ظاهر در زندگانی عملی سودی از آن حاصل نمی شود.

فهرست مطالب

مقدمه ۱

هنرو هنرمند ۱

مبنای هنر ۴

تقلید طبیعت ۴

وظیفه هنرمند ۵

هنر لازم و سودمندات ۶

فصل اول ۷

نقاشی قدیم و جدید ۸

امپرسیونیسم ۱۲

شیوه های جدید نقاشی ۱۷

اساس شیوه امپرسیوسیت ۱۹

تاثیر جو در رنگ ها ۲۱

تاثیر تغییرات نور در رنگ ها ۲۲

تاثیر رنگ های مجاور ۲۳

رنگ های مکمل ۲۴

روش رنگ آمیزی ۲۵

شیوه های جدید نقاشی ۲۸

فصل دوم ۳۷

مارسل دوشان وان گوگ ۳۸

گوگن ۵۹

سزان ۸۰

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *