بررسی سیستم حسابداری مالی و كنترل بودجه و مواد و قوانین آن و مروری بر بحث افزایش بودجه

۷شهریور - توسط adminProj2 - 0 - در پروژه ها و فایل های دسته‌بندی نشده
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بررسی سیستم حسابداری مالی و كنترل بودجه و مواد و قوانین آن و مروری بر بحث افزایش بودجه دسته: عمومی و آزاد
بازدید: ۲ بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: ۱۸ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۲۱

بررسی سیستم حسابداری مالی و كنترل بودجه و مواد و قوانین آن و مروری بر بحث افزایش بودجه
قیمت فایل فقط ۵,۰۰۰ تومان


خرید


بررسی سیستم حسابداری مالی و كنترل بودجه و مواد و قوانین آن و مروری بر بحث افزایش بودجهفرمت فایل:   ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: ۲۱  
قابلیتهای هر سیستم مكانیزه ارتباط تنگاتنگ با محیط و امكانات ساخت فن آوری آن دارد. در گذشته منظور غایی از طرح مسئله مكانیزه نمودن عملیات جاری سازمان ها ، تسریع در انجام امور تكراری و افزایش دقت در انجام آنها بود ، به عبارت دیگر وجه “عملیاتی” سیستم ها كاملا” بر وجه “اطلاعاتی” آنها غلبه داشت.

دیدگاه حاكم بر ایجاد سیستم های مكانیزه ، تحت تاثیر شـــرایط وقت ، تبعیت از چهارچوب و روش های جاری را غایت كاركرد سیستم تلقی می كرد. به همین دلیل وظائف سیستم حسابداری مالی عمدتا” به انجام امور متعارف دفترداری و تهیه صورت های مالی ذیربط محدود می گردید.

درحالیكه نگرش وسیع تر به موضوع كه براساس محمل های مادی و فنی روز امكان پذیر و در عین حال ضروری است ایجاب می نماید كه هر سیستم مكانیزه علاوه بر بهبود بخشیدن به روش های انجام امور جاری ، امكان نظارت موثر بر روند عملیات و تامین نیازهای اطلاعاتی مدیریت را در این راستا عهده دار باشد.

سیستم مكانیزه موجود با نگرش اخیر و با فرض محوری بودن سیستم مالی در راستای ایجاد یكپارچگی و تجمع در مجموعه عملیات یك سازمان تهیه و تدوین گردیده است و انتظار می رود كه به عنوان هسته مركزی “سیستم های اطلاعاتی مدیریت” (MIS) قادر به ایفای نقش مناسب باشد.
حوزه‌های فرابخشی

فصل هفتم – نظام مالیاتی و بودجه

ماده ۵۸- از سال ۱۳۷۹ كلیه تخفیف‌ها، ترجیحات و معافیت‌های مالیاتی و حقوق گمركی كلیه دستگاههای موضوع ماده (۱۱) این قانون، مؤسسات، نهادهای انقلابی و عمومی و غیردولتی جز در مورد بخشهای فرهنگی و به غیر از معافیتهای برقرارشده براساس كنوانسیونهای بین‌المللی تجاری و واردات كاغذ برای تهیه كتب درسی آموزش و پرورش، لغو می‌گردد.

تبصره ۱- اعمال این ماده در مورد نهادهایی كه از طرف حضرت امام خمینی (ره) یا مقام معظم رهبری دارای مجوز می‌باشند، منوط به موافقت مقام معظم رهبری است.

تبصره ۲- اقلام عمده دفاعی كه توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سایر نیروهای مسلح از خارج تأمین می‌شود، از شمول این ماده مستثنی می‌گردد.

ماده ۵۹- در نظام مالیاتی :

الف- به دولت اجازه داده می‌شود به منظور افزایش كارآیی نظام مالیاتی و رفع موانع سازمانی موجود و همچنین تمركز كلیه امور مربوط به اخذ مالیات، ” سازمان امور مالیاتی كشور” را به صورت یك مؤسسه دولتی و زیرنظر وزیر امور اقتصادی و دارایی ایجادكند، با ایجاد این سازمان كلیه اختیارات، وظایف، نیروی انسانی، امكانات و تجهیزات موجود وزارت امور اقتصادی و دارایی كه در معاونت امور مالیاتی و بخشها و حوزه‌های مالیاتی بكار گرفته می‌شوند به این سازمان منتقل می‌گردد.

قیمت فایل فقط ۵,۰۰۰ تومان


خرید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *