حسابداری و كنترل سربار كارخانه و مروری بر مفاهیم اساسی حسابداری صنعتی و طبقه بندی هزینه ها

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

حسابداری و كنترل سربار كارخانه و مروری بر مفاهیم اساسی حسابداری صنعتی و طبقه بندی هزینه ها دسته: عمومی و آزاد
بازدید: ۲ بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: ۱۴ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۱۸

حسابداری و كنترل سربار كارخانه و مروری بر مفاهیم اساسی حسابداری صنعتی و طبقه بندی هزینه ها
قیمت فایل فقط ۵,۰۰۰ تومان


خرید


حسابداری و كنترل سربار كارخانه و مروری بر مفاهیم اساسی حسابداری صنعتی و طبقه بندی هزینه هافرمت فایل:   ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: ۱۸  
هزینه یابی سربار كارخانه

هزینه های سربار كارخانه با هزینه های مواد مستقیم و كار مستقیم متفاوت است. زیرا كل هزینه های سربار كارخانه ممكن است تا پایان هر ماه مشخص نگردد مانند هزینه های برق- آب و گاز مصرفی بعضی دیگر از هزینه های سربار كارخانه ممكن است ماه به ماه بطور قابل ملاحظه ای تغییر نمایند مانند تعمیر ماشین آلات ممكن است در یك ماهی صورت گیرد و در چند ماه بعد تعمیر ماشین آلات مجود نداشته باشد و هزینه مرخصی كه بیشتر در ماههای تیر الی شهریور انجام می شود. بنابراین استفاده از سربار واقعی كارخانه موجب تغییر قیمت تمام شده یك واحد محصول در هر ماه می گردد. جهت تعیین بموقع اطلاعات مربوط به هزینه یابی محصول و به حداقل رساندن تغییرات هزینه های سربار كارخانه از پیش تعیین شده سربار كارخانه استفاده می شود. بدین منظور باید در ابتدای دوره مالی نرخ از پیش تعیین شده سربار كارخانه (نرخ جذب سربار كارخانه) را محاسبه نمود. هنگام محاسبه قیمت تمام شده محصولات تولید شده از این نرخ جهت تخصیص سربار كارخانه به دوایر و سفارشات استفاده می گردد. نرخ از پیش تعیین شده سربار كارخانه بر اساس دو عامل زیر تعیین می گردد:

۱ . برآورد سطح تولید

۲ . برآورد هزینه های سربار كارخانه

  مبانی جذب سربار كارخانه

پس از انتخاب سطح ظرفیت – سطح تولید را بر حسب هر یك از مبانی جذب سربار می توان بیان نمود.        

مفاهیم اساسی حسابداری صنعتی و طبقه بندی هزینه ها

حسابداری صنعتی شامل حسابداری مدریت و آن بخش از حسابداری مالی است كه مربوط به هزینه یابی محصول می شود. هزینه یابی محصول اطلاعات مورد نیاز برای تهیه ترازنامه و صورت سود و زیان را در مورد قیمت تمام شده موجودی ها و قیمت تمام شده كالای فروش رفته فراهم می آورد. حسابداری مدریت شامل جمع آوری- طبقه بندی- تلخیص- تجزیه و تحلیل و گزارش اطلاعاتی می باشد كه مدریت را در برنامه ریزی- كنترل و ارزیابی عملیات شركت یاری نماید.

 برنامه ریزی و كنترل

برنامه ریزی فرایند تعیین اهداف- تعیین منابع مورد نیاز و تصمیم گیری در مورد بهترین روش استفاده از آنها جهت دستیابی به اهداف می باشد. در مراحل برنامه ریزی حسابداری صنعتی می تواند با تهیه بودجه عملیاتی و بودجه مالی به مدریت كمك نماید. همچنین اطلاعات حسابداری صنعتی در تصمیمات مربوط به ساخت یا خرید تعیین قیمت فروش محصولات و بودجه بندی سرمایه ای مورد استفاده قرار می گیرد. در برنامه ریزی و بررسی چند راه حل مدریت از گزارشات حسابداری صنعتی جهت انتخاب بهترین راه حل برای دستیابی به اهداف شركت استفاده می كند.

قیمت فایل فقط ۵,۰۰۰ تومان


خرید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *