دانلود پاورپوینت اثر زلزله بر سازه های زیر زمینی و تونل مترو

15نوامبر - by adminProj - 0 - In معماری
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
پاورپوینت اثر زلزله بر سازه های زیر زمینی و تونل مترو

پاورپوینت اثر زلزله بر سازه های زیر زمینی و تونل مترو شامل ۳۲ اسلاید  (ویژه رشته های مهندسی عمران و ساختمان) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

 

مقدمه

امروزه با پیشرفت فن آوری، سهولت نسبی در حفاری و ساخت سازه‌های زیرزمینی، محدودیتهای فضاهای سطحی برای اجرای طرحهای عمرانی و نیز به واسطه مسائل سیاسی و امنیتی، توجه بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به احداث سازه‌های زیر رمینی برای کاربریهای عمرانی، نظامی و معدنی معطوف شده است. راهها و بزرگراههای زیرزمینی، انواع تونلها، شبکه متروی شهری، نیروگاهها و سایر مغارهای زیر زمینی برای دفن زباله‌های هسته‌ای و یا به عنوان مخازن نفت، معادن، پناهگاهها و انبارها، تعدادی از سازه‌هایی هستند که در کشورهای مختلف به سرعت در حال ساخت و اجرا می‌باشند.

با توجه به توسعه روز افزون سازه‌های زیر زمینی و هزینه‌های فراوانی که برای ساخت هر یک از این سازه‌ها صرف می‌گردد و نیز اهمیت آنها در شبکه حمل و نقل بین شهری و داخل شهری و خطری که در صورت آسیب دیدگی آنها متوجه جان مردم میشود، لازم است که پایداری آنها در برابر خطرات ناشی از زلزله مورد مطالعه قرار گیرد. در این گزارش پس از نگرشی اجمالی به تاریخ صنعت سازه‌های زیر زمینی و آسیبهای گذشته این سازه‌ها در زلزله، به بررسی  تعاریف مربوط به تونلها و نیز مشخصات کلی امواج زلزله  و نحوه تاثیر آنها بر تونلها می‌پردازیم و برآورد خطر پذیری این گونه سازه‌ها را بیان می‌نماییم.

 

فهرست:

چکیده

تاریخچه تونل سازی و سازه‌های زیر زمینی

ویژگی های فضاهای زیرزمینی و نمونه های بارز آنها
تعاریف مربوط به تونلها و ساختگاه
عمق تونل
شکل و اندازه تونل
وضعیت لایه بندی و جنس زمین
نحوه ساخت تونل
پوشش داخلی تونل (Lining)
تاثیر گسلش بر تونلها
۱-     اهمیت مطالعه گسلش در طراحی سازه‌های زیر زمینی
۲-     انواع جابجایی های گسلی
۳-     جابجائی گسل در چند رویداد مهم لرزه‌ای
۴-     جابجائی در سطح و جابجائی در عمق :
۵-     روشهای کاهش صدمات ناشی ار گسلش روی تونلها و سازه‌های زیر زمینی
تاثیر ارتعاشات زلزله بر تونلها

 

عنوان: پاورپوینت اثر زلزله بر سازه های زیر زمینی و تونل مترو

فرمت: pptx

تعداد صفحات: ۳۲ اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

 اثر زلزله بر سازه های زیر زمینی و تونل مترو,  پاورپوینت اثر زلزله بر سازه های زیر زمینی و تونل مترو,  دانلود پاورپوینت اثر زلزله بر سازه های زیر زمینی و تونل مترو,

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.