دانلود پاورپوینت طراحی معماری اقلیمی گرم و خشک

15نوامبر - by adminProj - 0 - In معماری
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
پاورپوینت طراحی اقلیمی گرم و خشک

قیمت : ۱۰۹۰۰

خرید و دانلود

پاورپوینت طراحی اقلیمی گرم و خشک شامل ۳۸ اسلاید  (ویژه رشته های مهندسی معماری) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

 

مقدمه

شکل گیری ساختمان : جهت شمالی-جنوبی(محور طویل تر ساختمان در جهت شرق-غرب)
تنظیم فضایی(فاصله گذاری) :طرح فضایی فشرده از نمای خارجی و از داخل مکعب که وسط آن خالی شده و اتاقها به وسیله آن تهویه میشود.

جریان هوا : از بیرون ضرورتی ندارد و بوسیله حیاط مرکزی ایجاد میشود .

بازشوها :بازشوهای متوسط ۲۰ الی ۴۰درصد.

دیوارها : دیوارهای خارجی و داخلی سنگین با زمان تاخیر بیش از ۸ ساعت .

بامها : سنگین با زمان تاخیر بیش از ۸ ساعت

فضاهای خارجی : پیش بینی محلی برای نشستن و استراحت در هوای آزاد .

موقعیت بازشوها : در داخل ساختمان رو به حیاط در دیوارهای داخلی/ بهتر است به فضای بیرون پنجره نداشته باشیم و در صورت اجبار برای نورگیری در دیوارهای شمالی و جنوبی در ارتفاع بدن و رو به باد .

فرم ساختمان مکعبی شکل و با بریدن قسمتی از مکعب و پر نمودن حفره ایجادشده با سایه (سایه دیوار-درخت-پیچک-چفته مو)و هوای خنک شده بوسیله تبخیر آب سطح چمن،برگ درختان،حوض و فواره میتوان اقلیم نسبتا مناسبی در ساختمان ایجاد کرد که در اطراف باغچه داخلی پلان ساختمان آزاد و ساختمان درونگراست.

در زمستان اتاقهای رو به جنوب ودر تابستان اتاقهای رو به شمال استفاده میشود. میزان تهویه طبیعی در روز را باید به حداقل میزان ممکن رساند چون با سرعت هوای ۱۵ متر بر ثانیه که از طریق درز پنجره ها تامین میشودامکان سرد شدن بدن از طریق تبخیر عرق بدن وجود دارد. ¨ در عصر و شب تهویه طبیعی امکان سریع خنک شدن هوای داخلی را بوجود میاورد نیاز به کوران در عصر و شب وجود پنجره های بازشو را ضروری میسازد.اما باید توجه داشت راندمان تهویه با اندازه پنجره ها متناسب نیست بلکه محل ،شکل و نحوه باز شدن پنجره ها مهم است .

در عصر و شب تهویه طبیعی امکان سریع خنک شدن هوای داخلی را بوجود میاورد نیاز به کوران در عصر و شب وجود پنجره های بازشو را ضروری میسازد.اما باید توجه داشت راندمان تهویه با اندازه پنجره ها متناسب نیست بلکه محل ،شکل و نحوه باز شدن پنجره ها مهم است . نوع سیستم مکانیکی مورد نیاز به دلیل بالا بودن رطوبت هوا و به دلیل گرمای زیاد کولر گازی یا سیستم تهویه مطبوع پیشنهاد میشود.در زمستان با توجه به شرایط حرارتی با طراحی مناسب ساختمان که مستقیما از انرژی خورشیدی استفاده کنددرصد بالایی از انرژی گرمایی را میتوان به وسیله انرژی خورشیدی تامین کرد و فقط در ماه های آذر و دی استفاده از وسایل مکانیکی ضروری است.ماههای بهمن،اسفند و آبان به منطقه آسایش نزدیک هستند و در نیمه اول سال به جز ماه های اردیبهشت و شهریور در بقیه ماهها نیاز به وسایل مکانیکی است. در هر صورت بهره گیری از انرژی خورشیدی،کاهش اتلاف حرارت ساختمان و جلوگیری از تاثیر هوای گرم خارج و تابش شدید آفتاب بر ساختمان و ایجاد رطوبت در فضای محصور داخلی از اهداف عمده طراحی اقلیمی در یزد است.

 

 

فهرست:

طراحی اقلیمی گرم و خشک
نکاتی برای ایجاد محدوده آسایش زیست-اقلیمی

ویژگی های بافت قدیم شهری و روستایی یزد

تحلیلی بر طراحی ساختمانهای بافت قدیم
تحلیلی بر طراحی ساختمانهای بافت قدیم(بادگیر)
تحلیلی بر طراحی ساختمانهای بافت قدیم (خانه های چهار صفه)
چشم انداز آینده بادگیر
طراحی اقلیمی گرم و مرطوب
خصوصیات آب و هوایی این کرانه به قرار زیر است:
میزان تبخیر آب در منطقه بسیار زیاد
تابش تقریباً عمودی آفتاب در فصول بهاروتابستان
باد
بافت اقلیم گرم ومرطوب
خصوصیات کلی فرم بنا در این مناطق به قرار زیر است

 

عنوان: پاورپوینت طراحی اقلیمی گرم و خشک

فرمت: pptx

تعداد صفحات: ۳۸ اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

۲۰۱۶-۱۰-۲۶_۱۵-۳۸-۲۳

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.