دانلود پاورپوینت مراحل اجرای یک ساخـتمان از پی سـازی تا فرش کف

15نوامبر - by adminProj - 0 - In معماری
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
پاورپوینت مراحل اجرای یک ساختمان از پی سازی تا فرش کف

پاورپوینت مراحل اجرای یک ساختمان از پی سازی تا فرش کف شامل ۳۰ اسلاید  (ویژه رشته های مهندسی عمران و ساختمان) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

 

مقدمه

قالب بندی: دركارگـاههای ساختمانهای و بتنی سه كارگاه وجود دارد كه همزمان به كار خود  ادامه می دهند این سه كارگاه عبارتند از: كارگاههای بتن سازی–آرماتور بندی- قالب بندی .  از آنجا كه بتن قبل از سخت شدن روان بوده لذا برای شكل دادن به آن احتیاج به قالب داریم .قالبهای كه برای بتن ساخته می شوند اغلب چوبی می باشند برای كارهای سری سازی ازقالبها از قالبهای فلزی هم استفاده می كنند.

قالبها علاوه بر شكل دادن به بتن وزن آن را نیز تحمل می كنند تا زمان سخت شدن بدین لحاظ اگر در اجرای آن دقت كافی نشود ممكن است در موقع بتن ریزی واژگون شده و موجب خسارت شود. تخته و چوبی كه برای قالب بندی استفاده می شود باید كاملا خشك ودر برابر رطوبت تغییر شكل ندهد زیرا تغییر شكل قالب موجب تغییر شكل بتن گشته و بر شكل تیرها و ستونها و همچنین برهانهای وارده بر آنها موثری باشد و در ایران معمولا از تخته های چوبی به نام چوب روسی معروف میباشد برای قالب بندی استفاده می نمایند .تخته های كه برای قالب بندی مصرف می شود باید از نوع چوبهای صمغدار یا جنگلی یا مشابه باشند و مصرف چوب سفید جز برای قالب شالوده ویا قالب بتن های بدون آرماتور مجاز نیست ضخامت تخته های مورد مصرف در مورد ستونها و كف تیرها حداقل سه سانتی متر و ضخامت تخته های گونه تیرها وقالب دالها حداقل دو سانتی متر می باشند و پهنای تخته ها متناسب با ابعاد قطعه ای میباشند كه قالب برای آن ساخته می شود.

و حداقل پهنای تخته ها بین ۱۰ – ۲۰ سانتی متر بوده ولی معمولا در قالب بندی های به پهنای ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر و طول ۴ متر استفاده می نمایند .معمولا سطح تماس بتن و تخته قالب بندی را بوسیله روغنهای معدنی خنثی شده ( بدون اسید وقلیا ) چرب می نمایند در واقع از روغنی باید استفاده شود .كه در واكنشهای شیمیایی بتن دخالت نداشته باشد.

 

مالیدن روغن بروی قالب بدان علت است كه اولا تخته كه از ابتدا كاملا خشك است آب بتون مجاور خود را نمكیده و موجب فساد بتن نشود ودر ثانی در موقع باز كردن قالب تخته ها به خوبی از بتن جدا شود ودر صورت مناسب بودن برای قالب بندی دیگر استفاده شوند . زیرا از یك تخته قالب چندین باربرای قالب بندی استفاده می كنند در موقع مالیدن روغن باید دقت شود كه آرماتور ها به روغن آغشته نشوند زیرا در این صورت روغن مانع چسبیدن بتن به دور میلگرد گردیده و جسم یكپارچه تشكیل نداده وبتن و آرماتورهر یك به تنهایی كار می كنند و موجب ضعف در همگن بودن فولاد وبتن می گردد .برای بهم بسـتن تخته ها به همـدیگر از چوبهایی كه در اصطلاح قالب بندی به آنها چـهار تراش می گویند استفاده می كنند كوچكترین بعد این چـهار تـراش ها كه به آنها پشت بند هـم  می گویند نباید از ۸ سانتی متر كمتر باشد.

 

فهرست:

مراحل اجرای یک ساختمان از پی سازی تا فرش کف

پی سـازی تا فرش کف

قالب بندی

انواع قالب

باز كردن قالب

مطالب عمومی ساختمان

 

عنوان: پاورپوینت مراحل اجرای یک ساخـتمان از پی سـازی تا فرش کف

فرمت: pptx

تعداد صفحات: ۳۰ اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

۲۰۱۶-۱۰-۲۶_۹-۲۲-۱۳

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.