دانلود پاورپوینت چگونگی تبدیل زباله به انرژی

15نوامبر - by adminProj - 0 - In معماری
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
پاورپوینت چگونگی تبدیل زباله به انرژی

قیمت : ۱۵۰۰۰

خرید و دانلود

پاورپوینت چگونگی تبدیل زباله به انرژی شامل ۳۹ اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مختصری از متن

مقدمه

امروزه بشر، به دلیل روبه اتمام بودن منابع انرژی فعلی (سوخت های فسیلی) به دنبال جایگزینی مناسب، پایدار و مقرون به صرفه برای آن است. استفاده از پسماند به عنوان یک منبع تولید انرژی می تواند راهگشا باشد و علاوه برتامین بخشی از انرژی مورد نیاز به کاهش مشکلات بهداشتی و زیست محیطی ناشی از تولید پسماند نیز کمک نماید.

ازدياد حجم زباله هاي شهري و افزايش مشكلات دفع آن و همچنين كمبود زمين مناسب جهت دفن ومسائل زيست محيطي مبتلابه سبب رويكرد به روش زباله سوزي درجهان امروز شده است بگونه اي كه از سال   ٢٠١٠ دفن زباله قابل اشتعال در كشورهاي عضو اتحاديه اروپا ممنوع گرديده است و تنها روش مورد توافق دراين كشورها نيروگاه هاي زباله سوز مي باشد.

نخستين بار در سال ١٨٧٠ كشور انگلستان مبادرت به ساختن اولين كارخانه زباله سوز نمود پس از آن كشورهاي ديگر از انرژي حاصل ازسوزاندن زباله در موارد مختلف استفاده نموده اند. دركشور ما نيز بر اساس برآوردهاي انجام شده در حال حاضر روزانه حدود يكهزار و صدتن زباله شهري دراصفهان، حدود هفت هزار تن در تهران، هزار و سيصد تن در مشهد و هزار و صد تن در شيراز توليد ميشود، اين حجم كلان زباله ها علاوه بر اثرات سوء زيست محيطي، مشكلات شهرداري ها و مراكز بهداشتي را بدنبال دارد. نيروگاه زباله سوز از يك سو به عنوان يك روش كارا در دفع بهداشتي زباله و از سوي ديگر مولد انرژي مي باشد.

 

پردازش حراری پسماند

روش هاي موجود

پردازش حرارتي پسماند مي تواند در غياب هوا (پيروليز)، با كمي هواي اضافه (گازيفيكاسيون) و يا در حضور ميزان زيادي هوا (پسماند سوزي) صورت پذيرد. در مورد پسماند سوزي، پسماند مانند ديگر سوخت ها به سادگي سوزانده شده و كارخانه پردازش حرارتي تبديل به يك نيرگاه استحصال برق از پسماند مي شود. پيروليز و تا حدودي گازيفيكاسيون نياز يه يك منبع خارجي گرما دارند، در حالي كه در زمان احتراق پسماند، محتواي انرژي پسماند براي تقويت احتراق، بدون اضافه كردن سوخت كمكي، كافي است.

دو فرايند اصلي براي پردازش حرارتي پسماند به كار برده مي شود: احتراق بستر سيال و احتراق شبكه اي.

در احتراق بستر سيال (و بيشتر فرايندهاي پيروليزي و گازيفيكاسيون) لازم است كه پسماند قبل از ورود به محفظه احتراق (پيروليز/گازيفيكاسيون) به اندازه هاي كوچكي خرد شود. از طرف ديگر، در احتراق شبكه اي پسماند هاي بزرگتر پذيرفته مي شود و تنها مواد خيلي بزرگ بايد خرد گردند. به همين دليل احتراق شبكه اي اغلب به سوزاندن توده پسماند بر مي گردد. احتراق پسماند گزينه داراي اولويت مي باشدكه اعتبار خود را با عمليات ۲۴ ساعته نشان داده است. به عبارت ديگر، امروز احتراق پسماند تنها تكنولوژي ثابت شده است. بيشتر پسماندها قابل احتراقند و در طول فرابند احتراق مي سوزند و تبديل به گاز خروجي مي شوند، كه اين گاز بعد از تصفيه از طريق دود كش به اتمسفر وارد مي شود. اما پسماند بخش هاي عير قابل احتراق نيز دارد كه اين بخض ها به صورت خاكستر كف با حجم و وزن كمي از فرايند خارج مي شوند. بيشتر، خاكستر كف به عنوان مواد شني تركيبي استفاده مي شود اما ممكن است تحت شرايط معيني دفن گردد.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

پردازش حرارتي پسماند

پسماند به عنوان يك سوخت

مزاياي پردازش حرارتي پسماند چيست؟

جنبه هاي مهم احتراق پسماند

روش هاي استحصال انرژي از پسماند

مراحل پسماند سوزي شبكه اي

انواع پسماند سوزها شبكه  اي

 

عنوان : پاورپوینت چگونگی تبدیل زباله به انرژی

فرمت : pptx

تعداد صفحات : ۳۹

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

چگونگی تبدیل زباله به انرژی

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.