فایل های مبانی نظری و پیشینه تحقیق

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مبانی نظری , پیشینه تحقیق , مبانی نظری و پیشینه تحقیق

فایل های مبانی نظری و پیشینه تحقیق

در ابتدای این مطلب در خصوص مبانی نظری و تعریف آن توضیحاتی ارائه می کنیم و در ادامه سایتی را برای دانلود آسان انواع فایل های مبانی نظری و پیشینه تحقیق معرفی خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

مبانی نظری به آن نظریه‌ها، چارچوب‌ها، یا مدل‌ها یا مفاهیمی گفته می‌شود در پایه ریزی یک طرح یا برنامه یا تحقیق مدنظر پژوهشگران یا کنشگران قرار می‌گیرد و به آن یا آنها استناد می‌شود. طبق نظر هیکس که مبانی نظری مختلف تحقیقات و برنامه‌های فناوری اطلاعات را بررسی کرده است، مبانی نظری تحقیقات و اقدامات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به شرح زیر بودند:

۱- اقدامات و پژوهش‌های نظریه پایه
۲- اقدامات و پژوهش‌های چارچوب پایه
۳- اقدامات و پژوهش‌های مدل پایه
۴- اقدامات و پژوهش‌های شماتیک
۵- اقدامات و پژوهش‌های مفهوم پایه
۶- اقدامات و پژوهش‌های مقوله پایه
۷- اقدامات و پژوهش‌های بی چارچوب

.

در ادامه هر کدام از موارد بالا را بصورت مختصر توضیح می دهیم:

۱- اقدامات و پژوهش‌های نظریه پایه: این اقدامات و تحقیقات به یک نظریه شناخته شده استناد می‌کنند، مثلاً نظریه ساخت یابی آنتونی گیدنز

۲- اقدامات و پژوهش‌های چارچوب پایه: این گونه نظریات و تحقیقات به چارچوب‌هایی که از کارهای نظری استخراج شده است استناد می‌کنند، مثلاً ممکن است از دیدگاه‌هایی که حول رشته علوم سیاسی شکل گرفته است چارچوبی برای بررسی دیدگاه‌های مختلف حول مقررات گذاری ایجاد شود.

۳- اقدامات و پژوهش‌های مدل پایه: این نوع اقدامات و پژوهش‌ها از از مدل‌هایی استفاده می‌کنند که در ایجاد خود آن مدل از تحقیقات و مبانی نظری مشخصی استفاده نشده است، مثلاً تحقیقاتی که از مدل سطوح وب استفاده می‌کنند (سطح اطلاعات، تعامل، تراکنش و تحول)

۴- اقدامات و پژوهش‌های شماتیک: این تحقیقات شمایی از آنچه قصد پیاده‌سازی آن را دارند عرضه می‌کنند و آن را معادل مبانی نظری فرض می‌کنند، مثلاً معماری داده را با مبانی نظری یکسان فرض می‌کنند.

۵- اقدامات و پژوهش‌های مفهوم پایه: این نوع اقدامات یک مفهوم خاص برای مقصود طرح اقدام خود استفاده می‌کنند مثلاً مفهوم توسعه پایدار می‌تواند برای شکل دادن به طرح یک تحقیق یا برنامه استفاده شود.

۶- اقدامات و پژوهش‌های مقوله پایه: این نوع اقدامات و پژوهش‌ها می‌توانند فهرستی از مقولات را تهیه و بر آن اساس عمل می‌کنند مثلاً عوامل موفقیت در اجرای پروژه مخابرات روستایی می‌تواند در برنامه‌ریزی یا طرح تحقیق استفاده شود.

۷- اقدامات و پژوهش‌های بی چارچوب: این نوع اقدامات و پژوهش‌ها از هیچ چارچوب مشخص و مدونی استفاده نمی‌کنند و تنها یک سری ایده و و داده عرضه می‌کنند.

در یک رساله دکتری مبانی نظری دانشجو را راهنمایی می‌کند که چه متغییرهایی باید بررسی شوند و باید به دنبال یافتن کدام همبستگی‌ها و روش‌های آماری باید باشد. برخی معتقدند که مبانی نظری باید حتماً مجموعه‌ای از قوانین و اصول باشند که برای پیش بینی و توصیف مجموعه‌ای از پدیده‌ها استفاده می‌شود.

.

دانلود فایل های مبانی نظری و پیشینه تحقیق:

در سایت دانلود مقاله و پروژه موضوعی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق ایجاد شده و فایل های زیادی در این بخش برای دانلود قرار داده شده و شما عزیزان می توانید به راحتی فایل مورد نظر خود را از میان آنها انتخاب و دانلود نمایید. همچنین برای راحتی بیشتر ، گزینه جستجو در سمت راست قرار داده شده و می توانید با تایپ عنوان مورد نظرتان و فشردن دکمه اینتر (Enter) فایل درخواستی خود را به راحتی پیدا کنید و سپس اقدام به دانلود آن نمایید.
در صورت نیاز به راهنمایی و پشتیبانی می توانید درخواست خود را به ایمیل filenab.com@gmail.com و یا آیدی تلگرام @saze20 ارسال نمایید تا در سریعترین زمان ممکن راهنمایی های لازم برای شما ارسال گردد.

برای ورود و مشاهده فایل های مبانی نظری و پیشینه تحقیق اینجا کلیک کنید !

دانلود مبانی نظری

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *