مزایای آموزش آنلاین برای دانش آموزان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مزایای آموزش آنلاین برای دانش آموزان

با پیشرفت تکنولوژی و بهبود تجربه کاربری، محبوبیت آموزش آنلاین نیز افزایش یافته است. ثابت شده آموزش آنلاین یک روش موفقیت آمیز برای یادگیری است و در مقایسه با آموزش سنتی از چند مزیت متفاوت برخوردار است. گرچه مفید و تأثیرگذار است، اما چالش های خاصی نیز به همراه دارد. درک مزایای آموزش آنلاین از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا می تواند به شما کمک کند در مورد تحصیلات خود یا فرزندتان تصمیمات بزرگی بگیرید. در این مقاله در مورد اهمیت آموزش آنلاین برای دانش آموزان صحبت خواهیم کرد.

آموزش آنلاین مزایای جذاب زیادی دارد. از جمله اینکه برای تولید هر آموزش، فقط یک بار زمان صرف می کنید و می توانید این محصول آموزشی را بارها و بارها بفروشید و همچنان از آن کسب درآمد کنید. به این ترتیب هزینه های تولید و زمان تدریس شما کاهش خواهد داشت و زمان بیشتری برای تولید آموزش های جدید در اختیار دارید و با تولید محصولات آموزشی بیشتر، می توانید درآمد خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهید. بیایید نگاهی به مزایای آموزش آنلاین بیندازیم:

۱– دسترسی به انواع آموزش ها

بسته به مکان یا شرایط مالی ­تان، ممکن است به مدارس سنتی دسترسی نداشته باشید. ممکن است فاصله­ تان با نزدیک ­ترین دانشگاه بسیار زیاد باشد یا منابع مالی برای پرداخت شهریه و سایر هزینه ­ها را نداشته باشید. در برخی موارد مدارس در شهر، استان، یا منطقه شما ممکن است نوع دوره ­هایی که می ­خواهید یا نیاز دارید را ارائه نکنند.

مکان و منابع مالی تنها عوامل محدود کننده نیستند. بسیاری از دانشجویان از مشکلات سلامت یا معلولیت ­هایی رنج می ­برند که باعث می ­شود یادگیری در محیط کلاس درس سنتی برایشان دشوار گردد. در چنین موقعیت ­هایی، یادگیری حضوری دیگر یک گزینه محسوب نمی­ شود و شما می توانید از مزایای اموزش آنلاین بهره ببرید.

در عوض، آموزش آنلاین کلاس درس را مستقیماً به حضور شما می ­آورد. با یادگیری از راه دور، مجبور نیستید به مکان ­های دور سفر کنید یا حتی هزینه ­های گزاف بابت شهریه پرداخت کنید. می ­توانید، بدون اینکه لازم باشد خانه ­تان را ترک کنید، منابع یادگیری کم ‌هزینه و رایگان را پیدا کنید. همه ‌چیزی که برای بهره بردن از مزایای آموزش آنلاین نیاز دارید یک رایانه (یا دستگاهی مشابه) و یک ارتباط اینترنت قابل ‌اتکا است.

۲- آموزش در هر مکانی

تصور کنید دارید از روی کاناپه یا کافی­ شاپ مورد علاقه ­تان کلاس زبان انگلیسی یا اقتصاد را می­ گذرانید، هر دو مکان­ هایی هستند که احتمالاً به ‌مراتب از محیط کلاس درس معمول راحت ­تر هستند. این دقیقاً همان چیزی است که کلاس ­های آنلاین به شما اجازه انجام دادنش را می ­دهد – هرجایی که برایتان راحت ­تر است، یاد بگیرید.

برخلاف دوره­ های سنتی که ملزم هستید در مکانی معین حضور داشته باشید، دوره­ های آنلاین اغلب درس­ های غیر همزمان ارائه می­ کنند که به شما اجازه می ­دهند تا مطالعاتتان را حول جدول زمانی خودتان برنامه ­ریزی کنید. می­ توانید زمانی که در بهترین حالت خود هستید، سخنرانی ­ها را تماشا کرده و مطالعه کنید، چه اول صبح باشد، چه میانه روز یا دیرهنگام در شب. این امر باعث می­ شود آموزش آنلاین گزینه ­ای عالی برای افرادی باشد که برای راحتی، انعطاف ­پذیری و استقلال ارزش قائل هستند.

۳- دسترسی به ابزارهای بیشتر برای آموزش

در کلاس ­های درس سنتی، آموزگاران همیشه منابعی که با سبک­ های یادگیری مختلف هم خوانی داشته باشد در اختیار ندارند. متأسفانه، این امر می ­تواند باعث شود بسیاری از دانش ­آموزان احساس کنند کنار گذاشته‌ شده‌ اند. هرکسی اطلاعات را به نحوی متفاوت جذب می­ کند، بنابراین یافتن مدرسه یا برنامه­ هایی که نیازهای شما را برآورده کند می­ تواند دشوار باشد.

خوشبختانه، آموزش آنلاین به شما امکان دسترسی به نرم ­افزار یا برنامه­ ها برای تمامی سبک ­های یادگیری قابل ‌تصور را می ­دهد. انسان ها دارای هوش های مختلف هستند و یادگیری آنها به واسطه هوش های مختلف متغیر است . آیا شما با محصولات بصری بهتر یاد می­گیرید؟ می­ توانید برنامه­ هایی بیابید که ویدئوهای آموزشی برای دانش ­آموزان فراهم می­ کنند. آیا یادگیرنده حسی – حرکتی هستید؟ مدارس مختلف محرک­ های آنلاینی ارائه می­ کنند تا به دانش­ آموزانی که از طریق حرکت بهتر یاد می ­گیرند، کمک کنند. مزایای آموزش آنلاین برای یادگیرندگان غیر سنتی عملاً بی ­نهایت است.

۴- کاهش هزینه ها

اگر در مؤسسه آموزش عالی تحصیل ‌کرده باشید، می­ دانید که هزینه­ های آموزشی بسیاری وجود دارد. دانشگاه­ های سنتی باید ساختمان، تجهیزات، و دانشکده داشته باشند تا به دانشجویانشان آموزش با کیفیت ارائه کنند. در بیشتر موارد، این هزینه­ ها از طریق شهریه و سایر هزینه­ ها به دانشجو انتقال می ­یابد.

این یکی از بزرگ­ترین مزایای آموزش آنلاین است و دلیل دیگری برای چرایی انتخاب کلا س های آنلاین توسط دانشجویان است. نیازی نیست برای کلاس­ های درس بزرگ، سالن­های همایش، هزینه ­های اداری، و صدها هزینه دیگر دانشگاه سنتی کمک کنید. در عوض، هزینه هایتان کاهش می­ یابد چون هزینه سربار حداقل شده است. در بسیاری موارد، دانشگاه ­ها یا برنامه ­های آموزش آنلاین می ­توانند دوره ­های رایگان و گواهینامه­ های آنلاین ارائه کنند. درنتیجه، افراد بیشتری می­ توانند به آموزش باکیفیت دسترسی داشته باشند، حتی اگر تا قبل از این به آن دسترسی نداشتند.

۵- امکان سفارشی سازی آموزش

درحالی که آموزش آنلاین به افراد با سبک­ های یادگیری متفاوت کمک می­ کند، انطباق­ پذیری بیشتر با افراد دارای اهداف خاص را نیز فراهم می­ کند. برخی افراد برای پیشرفت شخصی آموزش دریافت می ­کنند، درحالی که سایرین برای پیشرفت کاری به دانشگاه می روند. مهم نیست چه هدفی در ذهن دارید، آموزش آنلاین می­ تواند به شما دقیقاً همان چیزی را بدهد که نیاز دارید.

به ‌عنوان ‌مثال، اغلب دانشگاه­ های سنتی برنامه ­های استاندارد ۴ ساله، مدارک تحصیلی پیش نیاز و مدرک فارغ­ التحصیلی دارند. زمانی که به دانشگاه حضوری می ­روید، باید از الزامات سخت‌ گیرانه دوره پیروی کنید. به‌عنوان ‌مثال، برنامه مدرک دانشگاهی­ تان ممکن است شما را ملزم کند دو سال زبان خارجی بگذرانید، حتی اگر می ­خواهید در حوزه ه­ای غیر مرتبط مدرک بگیرید.

زمانی که برای آموزش به سراغ روش آنلاین می ­روید، شما پشت فرمان هستید.از مزایای آموزش آنلاین این است که می­ توانید مؤسسه ای را که می­ خواهید برایشان درخواست بدهید، دوره­ هایی که می­ خواهید بگذرانید و نحوه و زمانی که می ­خواهید یاد بگیرید را خودتان انتخاب کنید. درحالی که برنامه­ های مدرک آنلاین نیز الزامات معینی دارد که باید آن­ها را رعایت کنید، به‌ طورکلی، در انتخاب مسیرتان انعطاف­ پذیری بیشتری به شما می ­دهند.

علاوه بر این، می­ توانید دوره­ ها را با سرعت خودتان سپری کنید، تکالیف و آزمون­ ها را با برنامه زمانی انعطاف­ پذیرتر تمام کنید، و به شیوه و در زمانی مطالعه کنید که برای شما مناسب است. به ‌طور خلاصه، آموزش آنلاین به شما اجازه می­ دهد زمان و نحوه­ یادگیری را خودتان مشخص کنید، به ‌جای اینکه دانشگاه این انتخاب­ ها را به‌ جای شما انجام دهد.

۶-افزایش ظرفیت یادگیری

به‌ عنوان دانشجوی آنلاین، به‌ طور مستقل عادت یادگیری را کسب خواهید کرد، که شما را آماده نوعی از یادگیری می ­کند که احتمالاً در محل کار با آن مواجه خواهید شد. بسیاری از مشاغل نیازمند آموزش دوره ­ای در قالب آنلاین و نیز تحقیقات مستقل جهت کسب مهارت­های جدید یا پیشرفت در فناوری است.از مزایای آموزش آنلاین این است که شما با داشتن تجربه در هر دوی این موارد، می­توانید کارفرمایان آتی را با توانایی­ خود برای یادگیری تحت تأثیر قرار دهید و سرکار نیز همچنان به رشد خود ادامه دهید. بسیاری از فارغ ­التحصیلان آنلاین متوجه می ­شوند ازآنجایی ‌که پیش ‌از این عادت کرده ­اند به‌عنوان یک دانشجو یاد گرفته و کار کنند، هنگامی‌ که زمانش برسد، آمادگی بهتری برای تداوم یادگیری به‌ عنوان یک کارمند خواهند داشت.

.

چطور از تدریس آنلاین کسب درآمد کنیم؟

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد که کسب درآمد از تدریس آنلاین علاقمند هستند، این سوال را در ذهن خود داشته باشید که چطور می توان از تدریس در اینترنت به درآمد رسید؟ و باید چه مراحلی را برای کسب درآمد عالی از اینترنت طی کرد؟

در این بخش یک مسیر مشخص و ساده برای کسب درآمد از آموزش آنلاین را برای شما ترسیم می کنیم که شامل ۳ مرحله است و این ۳ مرحله، تمام مسیر کسب درآمد از تدریس آنلاین را شامل می شود که بصورت تیتروار به معرفی هر کدام خواهیم پرداخت.

۱- تولید محصولات آموزشی

در گام نخست باید محصولات آموزشی خود را آماده کنید. برای این کار می توانید همان مواردی که در جلسات حضوری آموزش می دهید را تدریس کنید و فیلم های آموزشی خود را تولید کنید و پس از ویرایش، این آموزش ها را به عنوان محصول نهایی آماده کنید.

۲- ثبت محصولات آموزشی در سایت

پس از اینکه محصولات آموزشی خود را آماده کردید، باید آنها را در سایت ثبت کنید تا بتوانید این آموزش ها را بفروشید و افرادی که آموزش ها را خریداری کرده اند، بتوانند به راحتی آن را دانلود کرده و استفاده کنند.

۳- معرفی محصولات و جذب دانشجو و دانشپذیر

و آخرین مرحله برای کسب درآمد از تدریس اینترنتی این است که محصولات آموزشی خود را به دیگران معرفی کنید و در واقع برای آموزش هایتان تبلیغ کنید و آنها را بفروشید که البته در صورتی که در این قسمت نیاز به کمک داشتید، می توانید روی تیم بازاریابی و تبلیغاتی قدرتمند سایت های فایل ناب و درآمد برتر حساب کنید و کار تبلیغات و فروش محصولات آموزشیتان را به این تیم بسپرید و خودتان با خیالی آسوده به تولید محصولات جدید بپردازید.

در واقع در این حالت، شما هزینه تبلیغ را پس از کسب نتیجه و کسب درآمد پرداخت می کنید و به ازای هر فروش، پورسانت مشخصی پرداخت می کنید و در صورتی که فروشی حاصل نشد، هیچ هزینه ای برای تبلیغات انجام شده نمی پردازید.

البته مساله مهمتر در این حالت این است که در صورتی که تجربه کافی در تبلیغات نداشته باشید هزینه تبلیغات برای شما بسیار گران تمام می شود ولی می توانید با استفاده از سیستم بازاریابی و همکاری در فروش درآمد برتر و فایل ناب، هزینه های اضافه تبلیغاتی خود را به صفر برسانید و فقط زمانی که فروشی برای محصولات شما ثبت شد، پورسانت همان فروش از مبلغ سفارش به حساب بازاریاب واریز شود.

.

نتیجه­ گیری

مزایای بسیاری برای آموزش آنلاین وجود دارد. بین زمان­ بندی منعطف، هزینه­ های کمتر،راحتی در زمان یادگیری و دسترسی بیشتر به منابع یادگیری، مزایای آموزش آنلاین به ‌مراتب وزن بیشتری نسبت به معایب آن دارند. بنابراین، اگر در حال وزن دهی به مزایا و معایب آموزش آنلاین هستید، مطمئن شوید مزایای مطرح ‌شده در بالا را در نظر می­ گیرید.

.

مزایای آموزش آنلاین برای دانش آموزان

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.