پاورپوینت آشنایی با مفهوم توسعه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
دسته: علوم اجتماعی
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: ۳۵۱ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۴۱

پاورپوینت آشنایی با مفهوم توسعه شامل ۴۱ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید

پاورپوینت آشنایی با مفهوم توسعه

پاورپوینت آشنایی با مفهوم توسعه شامل ۴۱ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

توسعه و در لغت به‌معنای خروج از “لفاف و پوشش”، وسعت دادن، فراخ کردن، بهترشدن و قدرتمندشدن است، در اصطلاح دارای تعاریف و برداشت‌های گوناگونی است؛ که هر برداشت آن در کنار نقاط مشترک، مرزهای اختلافی هم با سایر برداشت‌ها دارد. این مفهوم که روزبه‌روز در حال تحوّل و وسیع‌تر شدن از نظر مؤلفه‌های تشکیل‌دهنده می‌باشد، را می‌توان فرآیندی دانست، که متضمن بهبود مداوم در همه‌ی عرصه‌های زندگی انسانی اعم از مادی و معنوی و بهبود بنیان‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می‌باشد؛ که انسان در این فرایند به حیاتی با عزّت نفس و اتّکاء به‌خود همراه با گسترش دایره‌ی انتخاب در محدوده‌ی پذیرفته‌شده دست می‌یابد.

توسعه، ارتقاء مستمرّ کل جامعه و نظام اجتماعی به‌سوی زندگی بهتر و انسانی‌تر است.

ابن‌خلدون(۱۴۰۶-۱۳۳۲) برای اولین‌بار در کتابش “مقدمه”، به مفهوم توسعه اشاره کرد. این متفکر اسلامی و بنیان‌گذار جامعه‌شناسی و جمعیت‌شناسی به‌مفهوم امروزی آن، مشکلات اجتماعی را تجزیه و تحلیل کرده و عبارت “علم‌العمران” را برای تشخیص علم نوین توسعه یا جامعه، در مباحث دیگر جامعه‌شناسی به‌کار برد. بررسی پیشگامانه‌ی وی در این زمینه، یک الگو و روش‌شناسی را برای جامعه‌شناسی دربرداشته است. ابن‌خلدون، عمران را به‌معنای همسکونی و همفرودی در شهر یا هر محلّه‌ای، به‌منظور انس‌گیری با عشیره‌ها و جمعیت‌ها و تأمین نیازمندی‌ها، می‌داند. وی در این تعریف، عمران را با اجتماع و تشکیل جامعه، برابر گرفته که در آن انسان‌ها برای رفع نیازمندی‌های خود، باهم انس می‌گیرند و جامعه واحدی را تشکیل می‌دهند.

“علم عمران” که به موضوع عمران بشری و اجتماع انسانی می‌پردازد، به مسائل زیر می‌پردازد:

و …

فهرست مطالب

مقدمه

مفهوم توسعه

شرایط لازم برای توسعه

ابعاد توسعه

توسعه پایدار

توسعه برون‌زا و درون‌زا

توسعه و ارزش‌های اجتماعی

پایان

عنوان : آشنایی با مفهوم توسعه

فرمت : پاورپوینت

حجم : ۳۵۲ کیلوبایت

تعداد صفحات : ۴۱

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت آشنایی با مفهوم توسعه , پاورپوینت آشنایی با مفهوم توسعه , دانلود پاورپوینت آشنایی با مفهوم توسعه , پاورپوینت رایگان آشنایی با مفهوم توسعه , پاورپوینت توسعه فرهنگی , پاورپوینت توسعه سیاسی , پاورپوینت توسعه اقتصادی , پاورپوینت توسعه انسانی , پاورپوینت توسعه پایدار , پاورپوینت توسعه درون زا , پاورپوینت توسعه برون زا , دانلود آشنایی با مفهوم توسعه , آشنایی با مفهوم توسعه , تحقیق آشنایی

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *