پاورپوینت بررسی میل رادكان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
دسته: معماری
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: ۳۵۶ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۱۰

پاورپوینت بررسی میل رادكان در ۱۰ اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط ۵,۰۰۰ تومان

خرید

پاورپوینت بررسی میل رادكان

میل رادكان یادگاری از دل اعصار و قرون

گذشتگان ما در روزهای پر از بیم وامید وسختی های جان فرسا با كمترین بارقه امید زندگی  خود را پیش برده اند و ما را به عنوان وارث میراثهای كهن خود باقی گذاشته اند . و چه دشوار است پاسداری از این همه یادها و یادگارها ,در روزگاری كه لودرها و بولدوزرها ,خانه های قدیمی را می لرزانند و فرو می ریزند و بر ویرانه های آن ساختمانهای فاقد هرگونه ارتباط با هویت تاریخی ما احداث می كنند.وشاید این گشت و گذار ما را بر آنچه داریم آگاه تر سازد و در حفظ میراثهای نیاكانمان كوشاتر و…

در دل كوههای سر به فلك كشیده البرز آنجا كه مسافران خسته جاده ابریشم باستانی را رمقی به تن نمانده است برجی سر كشیده به دل آسمان امید را در دلها زنده می كند . قافله های ابریشم سرما زده و بی پناه وقتی به رادكان می رسیدند, ودر تلالو خورشید بامدادی و در استتار سكوت البرز برج سر برافراشته به آسمان را مشاهده می كردند نور امید در دلهاشان زنده می شدو شكی نمی ماند كه راه را در دل دره های پر پیچ و خم كتل های ناهموار درست آمده اند و بعد از این صدها روستا در پی هم منتظر آنان است كه به منطقه هزار جریب رسیده اند و این برج راهنمای مسافران غریب , برج باستانی كردمحله است.

اسپهبد ابو جعفر محمد بن وندر در سال ۴۰۷ ه. ق در دل كوههای البرز برجی را بنا نهاد كه از لحاظ شكل و ساختمان و معماری شباهت بسیاری به بنای عظیم گنبد قابوس دارد . دهها نفر در كوره راههای البرز چهار سال بی وقفه تلاش نموده اند آن هم در زمانی كه انبوه جنگل های خزری و طبیعت بكر شمال یعقوب لیث را به زانو در آورده و امیری سركش چون تیمر لنگ را به كرنش وادار نموده بود.

صدها ا نسان شریف در دل كوهها آنجا كه مه آسمان و زمین را به هم اتصال می دهد اثری را خلق نموده اند كه امروزه جز تعظیم و تكریم در برابر عظمت آن چاره ای نمی یابیم . بنا در سال ۴۱۱ ه . ق به اتمام رسید به نوشته هومر دو هل بالای سر در میل رادكان نیز كتیبه ای مستطیل شكل قرار داشت كه در دو سطر با خط كوفی گچبری شده بود.و به روایت رابینو كتیبه بالای مدخل ورودی میل به دست عمال روسیه تزاری محو شده است. در بالای میل نیز كتیبه ای با یك فاصله تزیینی بر لبه آب ریز گنبد مخروطی میل قرار دارد و متن آن چنین است: بسم الله الرحمن الرحیم  امر بابتدا هذا المشهد ایام الحیوه اسپهبد ابو جعفر محمد بن وندر باوندی مولی امیر المو منین … سنه سبع و اربع مائه و فرغ منه سته الحادی عشر و اربع مائه من الهجره .

قیمت فایل فقط ۵,۰۰۰ تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت بررسی میل رادكان , میل رادكان , بررسی میل رادكان , پاورپوینت میل رادكان , پاورپوینت بررسی میل رادكان , دانلود پاورپوینت میل رادكان , دانلود بررسی میل رادكان , رادكان , گنبد رادكان , میل رادكان یادگاری از دل اعصار و قرون , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *