پاورپوینت بنیان گذاران نظریه روابط شی

۴آبان - توسط adminProj - 0 - در حسابداری علوم انسانی
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت بنیان گذاران نظریه روابط شی

پاورپوینت بنیان گذاران نظریه روابط شیدسته: روان شناسی
بازدید: ۳ بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: ۴۴۸ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۴۱

پاورپوینت بنیان گذاران نظریه روابط شی شامل ۴۱ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید

پاورپوینت بنیان گذاران نظریه روابط شی

پاورپوینت بنیان گذاران نظریه روابط شی شامل ۴۱ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

ویلفرد بیون (Wilfrde Bion ، ۱۹۷۹-۱۸۹۷)

او نظریات کلاین را گسترش داد و در رابطه میان درمانگر و بیمار بر این باور است که درمانگر باید آنچه را که بیمار به سمت وی فرافکنی می کند در برگرفته و به صورتی تعدیل شده به بیمار برگرداند. بیون بیش از همه به علت کاربرد اصول روانکاوی در روابط گروهی شناخته شده است. هرگاه گروه نتواند به هدف خود دست یابد و به خوبی ایفای نقش نماید محکوم به در پیش گرفتن یکی از حالتهای سه گانه بنیادی است که بیون شرح می دهد.

زندگینامه

در هفده سالگی به عنوان خدمه تانک در جنگ جهانی اول خدمت کرد و مدال شجاعت گرفت. در ۱۹۱۸ برای خواندن تاریخ مدون به آکسفورد رفت و در آنجا با افکار افلاطون، هیوم و پوانکاره آشنا شد که بر نظرات آینده وی تأثیر به سزایی داشت. در ۱۹۲۴ در لندن وارد دانشکده پزشکی شد و در ۱۹۳۰ به عنوان جراح فارغ التحصیل گردید. آشنایی بیون با روانکاوی مدیون جان ریکمن (John Rickman) یک عضو برجسته انجمن روانکاوی بریتانیا است که او را با کلاین آشنا نمود. بیون بوسیله کلاین آنالیز شد و آموزش خود را در انستیتو روانکاوی بریتانیا آغاز کرد اما تحصیل وی به علت شروع جنگ جهانی دوم ناتمام ماند. او تجارب گرانقدری از کار بر روی سربازان در زمینه روابط گروهی بدست آورد.

یکی از مهمترین دیدگاههایی که بیون مطرح کرده نظریه ظرف مظروف Container Contained  است. این نظریه به عنوان تئوری تفکر نیز شناخته شده است. رابطه میان ظرف و مظروف از دید وی یک رابطه بنیادین و اساسی است که بر تمامی ارتباط های انسان حکم فرما است و آنرا در لقاح، حاملگی، شیر خوردن و دفع به وضوح مشاهده می کنیم. این الگوی اساسی که در آن چیزی در درون چیزی دیگر وارد می شود مدلی را برای تمامی تجارب جسمی و روانی انسان فراهم می کند. بیون یک «مکان» یا «ابژه» را فرض می نماید که به عنوان ظرف عمل می کند و هدف آن در برگرفتن چیزی است که نیاز به در برگرفته شدن دارد. از طریق این روند، ظرف و مظروف هر دو دچار تغییر شده و محصول نوین و سومی متولد می شود. از دید بیون بنیاد تفکر نیز بر این اساس استوار است و به همین طریق مفاهیم و ایده ها شکل می گیرند. ذرات خام و معلق عناصر پیش تفکری Proto Mental  که بیون به آن نام عناصر بتا می دهد در جستجوی جایگاهی هستند که بتوانند رشد یافته و به افکار پخته بدل شوند.

و …

فهرست مطالب

ویلفرد بیون (Wilfrde Bion ، ۱۹۷۹-۱۸۹۷)

زندگینامه

فرانتس الکساندر (۱۹۶۴-۱۸۹۱ ، Franz Alexander)

زندگینامه

مارگارت ماهلر (Margaret Mahler ، ۱۹۸۶-۱۸۹۵)

زندگینامه

پایان

عنوان : بنیان گذاران نظریه روابط شی

فرمت : پاورپوینت

حجم : ۴۵۲ کیلوبایت

تعداد صفحات : ۴۱

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت بنیان گذاران نظریه روابط شی

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت بنیان گذاران نظریه روابط شی , پاورپوینت بنیان گذاران نظریه روابط شی , دانلود پاورپوینت بنیان گذاران نظریه روابط شی , پاورپوینت بنیانگذاران نظریه روابط شی , دانلود پاورپوینت بنیانگذاران نظریه روابط شی , پاورپوینت نظریه روابط شی چیست , دانلود پاورپوینت نظریه روابط شی چیست , دانلود بنیان گذاران نظریه روابط شی , بنیان گذاران نظریه روابط شی , تحقیق بنیان گذاران نظریه روابط شی , دانلود تحقیق

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *