پاورپوینت تحلیل معماری دانشکده علوم سیاسی بلاواتنیک

13اکتبر - by adminProj - 0 - In معماری
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
پاورپوینت تحلیل معماری دانشکده علوم سیاسی بلاواتنیک

قیمت : ۱۰۰۰۰

خرید و دانلود

در این فایل دانشکده علوم سیاسی بلاواتنیک مورد بررسی قرار گرفته است این فایل در قالب پاورپوینت و دارای۳۱ اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل به گونه ای تنظیم شده ؛ که  می توان قالب آن را به دلخواه تغییر داد. این پاورپوینت برای دانشجویان رشته معماری کاربرد دارد.از این رو در ادامه ابتدا فهرست مطالب ؛ سپس مختصری از متن ودر پایان پیش نمایشی از اسلایدهای این پاورپوینت قرار داده شده است. برای درک بهتر مطالب نیز از خطوط گرافیکی استفاده شده است.

 

مختصری از متن:

نقطه آغاز  این پروژه برای طراحان آن، قلب ساختمان یا همان “آتریوم” مرکزی آن بود. این فضا که ساختمان را از میانه برش زده است، فضایی عمومی است که تمام طبقات را به یکدیگر مرتبط می سازد و آن ها را تحت یک جزء واحد در می آورد. فضایی مرکزی در یک دانشکده علوم سیاسی بایستی متضمن باز بودن، ارتباط و شفافیت باشد.

آتریوم مرکزی دقیقا همین نقش را با متصل ساختن طبقات به یک دیگر انجام می دهد. در نگاه اول، آتریوم تنها ارتباط بصری میان فضا ها را تامین می کند. اما نقش مهم تر آن، این است که زمینه را برای اجتماعات، ملاقات ها و فضاهای اجتماعی پدید می آورد.

هر طبقه از ساختمان به صورت یک دیسک جداگانه از بتن و شیشه طراحی شده است ، طبقه اول به شکل D ؛ بالای طبقه همکف ، هر یک از دیسک ها در یک پوسته دوتایی پیچیده شده است که از دو نمای تشکیل شده است و با فاصله ۷۵۰ میلی متر از هم جدا شده اند.در نظر طراحان این بنا، سازماندهی این معماری در بسیاری از جهات شبیه سالن های کنسرت یا تالار های کنفرانسی است که دارای تراس های به هم پیوسته و تکرار شونده تا طبقه آخر هستند. هر تراس می تواند عهده دار یک فضای مجزا -مثلا یک فضای مطالعه و یا قسمتی از یک فضای یکپارچه بزرگ تر برای ارائه های رسمی تر باشد.

 

پاورپوینت تحلیل معماری دانشکده علوم سیاسی بلاواتنیک ؛ ۳۱ اسلاید؛ قابل ویرایش:

گروه طراحی
موقعیت

معرفی پروژه

بررسی فرم
کانسپت طرح
ویژگی طراحی
مصالح
بررسی ورودی
هدف طراحی
سیستم تهویه
بهره گیری از پنل فتوولتایک
مقطع
پلان طبقات
و….

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *