پاورپوینت تحلیل معماری مسجد جامع یزد

14اکتبر - by adminProj - 0 - In معماری
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
پاورپوینت تحلیل معماری مسجد جامع یزد

قیمت : ۱۰۰۰۰

خرید و دانلود

در این فایل مسجد جامع یزد در قالب پاورپوینت دارای ۳۹ اسلاید قابل ویرایش مورد بررسی قرار گرفته است.این فایل مناسب رشته معماری تهیه شده است . این فایل به گونه ای تنظیم شده ؛ که  می توان قالب آن را به دلخواه تغییر داد.از این رو  در ادامه ابتدا فهرست مطالب وسپس مختصری از متن این پاورپوینت و در انتها تصویری بخشی از اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما عزیزان قرار داده شده است و همچنین در اسلایدها برا بیان راحت ترمطالب از خطوط گرافیکی استفاده شده است.

 

مختصری از متن:

مساحتی که زیربنای این مسجد را تشکیل می‌دهد، برابر با ۹۸۰۰ متر مربع بوده و متراژی حدود ۵۰۰ متر مربع نیز، قسمت‌های مربوط به کاشی، کتبیه‌ها و … را در برمی‌‌گیرد. طول مسجد جامع یزد متشکل از ۱۰۴ متر و عرض آن ۹۹ متر، است که به هفت ورودی متصل به چندین کوچه و راه خروجی دارد. بانی مناره‌های سردر مسجد احتمالا آقا جمال‌الدین محمد، مشهور به «مهترجمال»، وزیر یزد در دوره‌ی شاه‌طهماسب صفوی بوده است.

ارتفاع مناره‌های مسجد جامع یزد، با بیش از ۵۲ متر و قطری برابر با هشت متر، لقلب بلندترین مناره در بین مساجد تاریخی را از آن خود کرده است که متاسفانه در سال ۱۳۱۳ هجری شمسی فروریخت، و مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. در واقع می‌توان تزئینات به کار رفته در معماری مسجد را یکی از شاهکار‌های خیره‌کننده‌ی تاریخ بشر در نظر گرفت که مورد ستایش و تحسین بازدیدکنندگان خارجی و داخلی قرار می‌گیرد.

 

پاورپوینت تحلیل معماری مسجد جامع یزد؛ ۳۹ اسلاید؛ قابل ویرایش؛ شامل:

موقعیت
مساحت
تاریخچه احداث
کتیبه‌های تاریخ‌دار بنا
ورودی
ایوان مسجد جامع
ویژگی سقف
نما
مقطع

معماری مسجد

تزیینات
سرگذشت مناره های مسجد جامع یزد
بررسی گنبد
نورگیری
کریاس
محراب مسجد
صحن داخلی
شبستان غربی و موزه مسجد جامع یزد
ایوان اصلی
گنبدخانه
ویژگی مناره
پلان
و…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *