پاورپوینت ته نشست ها از نظر پارتو

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت ته نشست ها از نظر پارتو

پاورپوینت ته نشست ها از نظر پارتو

دسته: علوم اجتماعی
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: ۲۷۷ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۳۷

پاورپوینت ته نشست ها از نظر پارتو شامل ۳۷ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد

 

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید

پاورپوینت ته نشست ها از نظر پارتو

پاورپوینت ته نشست ها از نظر پارتو شامل ۳۷ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

ویلفردو پارتو(Vilfredo Pareto: 1848-1923) یکی از جامعه‌شناسانی است؛ که نظریه اجتماعی “ماکیاولی” را که در ایتالیا سنّت شده بود، با اندیشه اثباتی اگوست کنتی و سن سیمونی یا با صورت‌های داروینیسم اجتماعی آن پیوند زد. پارتو مفاهیم عمده‌ای را پایه‌گذاری کرد، که یکی از آن‌ها ته‌نشست‌ها است؛ که برخی آن را بازمانده‌ها و معادل کلمه Residues دانسته‌اند.

تجلّی احساسات

واژه ته‌نشست‌ها در نظریه عمومی کنش اجتماعی پارتو، معنایی خاص و فنّی دارد و آن عبارت از تجلّی سائق‌ها و عواطف کلّی در اصول عام، فرض‌ها یا باورهای عمومی است؛ که این اصول و فرض‌ها، زیربنای کنش یا استدلال غیرمنطقی‌اند. ته‌نشست‌ها در هر مورد با سائق‌ها یا احساسات معیّنی مطابقت دارند. از این‌رو، این اصطلاح را برای چنین سائق‌ها یا احساساتی، از لحاظ قابلیت‌شان در برانگیختن کنش غیرمنطقی نیز می‌توان به‌کار برد.

به‌همین دلیل، مفهوم ته‌نشست‌ها غالباً بد فهمیده شده و به‌عنوان غریزه و معادل با احساسات بنیادی در نظر گرفته شده است. البته خود پارتو نیز با اشاراتی که گه‌گاهی به ته‌نشست‌ها به‌عنوان غرایز کرده، به این کژفهمی دامن زده است. با این‌همه، به‌نظر می‌رسد که پارتو از مفهوم ته‌نشست‌ها، “تجلّیات احساسات” یا چیزهایی ملازم با آن‌ها را در نظر داشته است و نه خود احساسات.

ته‌نشست‌ها در حد فاصل احساسات(که ما مستقیماً قادر به شناسایی‌شان نیستیم) و نظام‌های اعتقادی و اعمالی قرار دارند؛ که می‌توان آن‌ها را شناخت و به تحلیل کشید. از این گذشته، ته‌نشست‌ها به غرایز انسان مربوطند؛ ولی همه این غرایز را دربرنمی‌گیرند؛ زیرا ما در این‌جا تنها می‌توانیم آن غرایزی را کشف کنیم که موجب معقولیّت نظریه‌هایند. در حالی‌که بسیاری از غرایز دیگر انسانی همچنان کشف‌نشده باقی می‌مانند.

و …

فهرست مطالب

مقدمه
تجلّی احساسات
انواع ته‌نشست‌ها
تمایز میان ته‌نشست‌ها و مشتقات
پایان

عنوان : ته نشست ها از نظر پارتو

فرمت : پاورپوینت

حجم : ۲۸۰ کیلوبایت

تعداد صفحات : ۳۷

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت ته نشست ها از نظر پارتو , پاورپوینت ته نشست ها از نظر پارتو , دانلود پاورپوینت ته نشست ها از نظر پارتو , پاورپوینت رایگان ته نشست ها از نظر پارتو , پاورپوینت بازمانده ها از نظر پارتو , پاورپوینت ته نشست ها چیست , پاورپوینت مفهوم ته نشست ها , پاورپوینت بازمانده ها چیست , پاورپوینت مفهوم بازمانده ها , دانلود ته نشست ها از نظر پارتو , ته نشست ها از نظر پارتو

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *