پاورپوینت مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش

 

پاورپوینت مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش

دسته: علوم تربیتی
بازدید: ۶ بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: ۳۰۵ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۴۳

پاورپوینت مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش شامل ۴۳ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید

پاورپوینت مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش

پاورپوینت مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش شامل ۴۳ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

مدل‌هاى اقتصادى برنامه‌ریزى آموزش و پرورش مدل‌هایى هستند که برنامه‌ریزى آموزش و پرورش را با رشد و توسعهٔ اقتصادى مرتبط مى‌سازند و شاخص‌هایى به‌دست مى‌دهند که بتوان ارزش و بهرهٔ سرمایه‌گذارى در آموزش و پرورش را با دیگر سرمایه‌گذارى‌هاى ممکن مقایسه کرد.

انوع مدل هاى اقتصادى

این مدل‌ها را به سه گروه مى‌توان طبقه‌بندى کرد:

– مدل‌هاى برآورد نیروى انسانى (manpower requirement)

– مدل‌هاى نرخ بازده (rate of return)

– مدل‌هاى برنامه‌ریزى خطى (linear programming).

(Correa – Tinbergen – Bos) مدل کرا – تین‌‌برگن – باس

مدل کرا ـ تین‌برگن – باس ابتدا به سال ۱۹۶۲ توسط کرا و تین‌برگن عرضه شد و پس از آن به سال ۱۹۶۵، توسط تین‌برگن و باس ترمیم شد و تکامل یافت. مدل مزبور از نوع مدل‌هاى برآورد نیروى انسانى است که توسعهٔ آموزش و پرورش را به توسعهٔ اقتصادى وابسته مى‌سازد و شامل یک رشته فرمول است که هدف آنها تعیین کردن تقاضا یا نیاز به نیروى کار تحصیل‌کرده است. بدین معنى که تعداد تحصیل‌کرده‌ها و محصلان را با توجه به میزان رشد و توسعهٔ اقتصادى محاسبه مى‌کند. در محاسبات این مدل فقط به تعداد محصلان دورهٔ دبیرستان و دانشگاه تکیه شده؛ زیرا، تحصیلات دوره ابتداى تنگنایى براى توسعه تعلیمات دبیرستانى تلقى نشده است. طول دورهٔ زمانى برنامه‌ریزى یا مراحل رشد برابر با طول دورهٔ تحصیلى دبیرستانى و دانشگاهی؛ یعنی، ۶ سال در نظر گرفته شده است. به‌طور کلی، در مدل اصلى هفت متغیر (شش متغیر داخلى و یک متغیر خارجی) و دوازده ضریب به‌شرح زیر به‌کار گرفته شده‌اند:

و …

فهرست مطالب

مقدمه
انوع مدل هاى اقتصادى
(Correa – Tinbergen – Bos) مدل کرا – تین‌‌برگن – باس
مفهوم معادلات
عرضه و تقاضاى نیروى انسانى
پایان

عنوان : مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش

فرمت : پاورپوینت

حجم : ۳۰۸ کیلوبایت

تعداد صفحات : ۴۳

یش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش , پاورپوینت مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش , دانلود پاورپوینت مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش , پاورپوینت رایگان مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش , دانلود پاورپوینت رایگان مدل هاى اقتصادى برنامه ریزى آموزش و پرورش , پاورپوینت مدل های برنامه ریزی آموزش و پرورش , دانلود پاورپوینت مدل های برنامه ریزی آموزش و پرورش , دانلود مدل ه

.

کاربر عزیز در صورت تمایل می توان برای دیدن تمام محصولات رشته علوم تربیتی از این سایت دیدن فرمایید . 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *