پاورپوینت مشارکت شهروندان در امور شهری

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
دسته: شهرسازی
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: ۲۷۰۰ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۴۹

دانلود فایل پاورپوینت مشارکت شهروندان در امور شهری (مفاهیم، الزامات و موانع) ، در حجم ۴۹ اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه

قیمت فایل فقط ۴,۵۰۰ تومان

خرید

پاورپوینت مشارکت شهروندان در امور شهری (مفاهیم، الزامات و موانع) ، در حجم ۴۹ اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:
مشاركت به مفهوم عام آن از دیر باز با زندگی انسان پیوند داشته، اما در معنای تخصصی و جدید پدیدة نوینی به شمار می‌رود. امروزه مشاركت از الزامات زندگی شهری به شمار می‌رود و می‌تواند مدیریت و برنامه‌ریزی را به شدت تحت تأثیر قرار دهد.

نكتة قابل تأمل آن است كه با وجود شكل‌گیری اندیشة مشاركت در تمام ابعاد و عرصه‌های زندگی و ضرورت ورود نهادهای جامعة مدنی در اداره و كنترل شهرها، این واقعیت هنوز بطور واقعی و عملی محقق نشده و با موانع و عوامل بازدارنده‌ای روبرو است كه نیازمند شناسایی و ارائة راهكارهایی جهت رفع آنها است.
از نظر لغوی، مشارکت کلمه‌ای عربی و از باب مفاعله است و معادل فارسی آن، همیاری و همراهی است.
مشارکت در فرهنگ فارسی به معنای شرکت کردن و انبازی کردن آمده است.(معین، ۱۳۷۷،۴۱۲۷)
در لغت‌نامه دهخدا مشارکت از نظر لغوی، در معنای شراکت و انبازی، همکار داشتن و بهره‌برداری تعریف شده است.(دهخدا،۱۳۷۷، ۴۶)
مشارکت در فارسی مترادف یاری کردن، خودیاری، همکاری، همیاری و تعاون می‌باشند.)رمضانیان و فرخد، ۱۳۸۷،۲۰)
همیاری عبارت است از مشارکت عمومی در انجام کارها و طرح‌هایی که تمام دست‌اندرکاران سود و منفعت مشترکی از آن می‌برند، معادل دیگر این اصطلاح، یاریگری است.)رمضانیان و فرخد، ۱۳۸۷،۲۱)
دیگریاری؛ کمک، یاری و مساعدت به غیر را می‌گویند، هرچند ممکن است عین این کمک و منفعت به خود یاریگر برنگردد. نمونه آن کمک در مراسم عزاداری، عروسی و… است.)رمضانیان و فرخد، ۱۳۸۷،۲۱)
خودیاری؛ مشارکت یک فرد با فرد یا افراد دیگر در انجام دادن کارهای روزمره زندگی است، به نحوی که دیگران نیز عین همین عمل را برای او انجام دهند.)رمضانیان و فرخد، ۱۳۸۷،۲۱)
و…

فهرست مطالب:
مقدمه
مفهوم مشارکت
تعریف عام و خاص
تاریخچه مشارکت
انواع مشارکت

زمینه مشارکت(نظریه کنش موجه)
زمینه مشارکت
مجموعه عوامل موثر بر میزان مشارکت و نحوه تاثیرگذاری آن‌ها
اهداف و فواید مشارکت

قیمت فایل فقط ۴,۵۰۰ تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت مشارکت شهروندان در امور شهری , دانلود پاورپوینت مشارکت شهروندان در امور شهری , مشارکت شهروندان در امور شهری , پاورپوینت مشارکت شهروندان در امور شهری (مفاهیم , الزامات و موانع) , مشارکت شهروندان , ورکشاپ , شهرسازی , پاورپوینت مشارکت شهروندان در امور شهری

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *