پاورپوینت نظریه های جهانی شدن

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت نظریه های جهانی شدن

پاورپوینت نظریه های جهانی شدن

دسته: علوم اجتماعی
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: ۴۰۲ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۵۷

پاورپوینت نظریه های جهانی شدن شامل ۵۷ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد

 

قیمت فایل فقط ۹,۸۰۰ تومان

خرید

پاورپوینت نظریه های جهانی شدن

پاورپوینت نظریه های جهانی شدن شامل ۵۷ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی، علوم سیاسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

واژه جهانی (Global) از چهارصد سال پیش و اصطلاحاتی همچون جهانی‌شدن (Globalization)، جهانی‌سازی (Globalizing) و جهانی‌گرایی (Globalism) از دهه‌ی ۱۹۶۰ در متون علمی و ادبی به‌کار گرفته شد.

در مورد بررسی سابقه و پیشینه جهانی‌شدن مطالب مختلفی از سوی صاحب‌نظران، بیان شده است. برخی از نظریه‌پردازان که برای این مفهوم سابقه‌ای دیرینه می‌جویند، مبدأ آن‌را در تمدن‌های باستان جستجو می‌کنند. از دیدگاه ایشان جهانی‌شدن در واقع با شکل‌گیری چنین تمدن‌هایی آغاز شد؛ چراکه آن تمدن‌ها به اقتضای منطق و ساختار درونی خود، تمدن‌هایی گسترش‌طلب بودند. از دیدگاه نئومارکسیست‌هایی مانند “امانوئل والرشتاین”(Immanuel Maurice Wallerstein: 1930) جهانی‌شدن هنگامی آغاز شد، که نطفه تمدن جهانی در ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بسته شد؛که از مصر باستان و تمدن سومر آغاز می‌شود. نویسندگانی مانند “اریک ولف” و “ویلکینسن” به این دسته تعلق دارند.

نقد داگلاس کلنر درباره ی سرمایه داری فن آورانه بر آن دسته از واقعیت های جاری سرمایه داری تأکید دارد که در آنها فن آوری نقش بیش از پیش مهمی را برعهده گرفته است. اخیراً کلنر توجه خود را به جهانی شدن از این دیدگاه و به طور کلی به نوعی جهت گیری انتقادی نومارکسیستی معطوف کرده است. شگفت انگیز نیست که کلنر استدلال می کند « مسئله ی کلیدی در فهم جهانی شدن، تئوریزه کردن آن به عنوان محصول مشترک انقلاب فن آورانه و تجدیدساختار جهانی سرمایه داری است ». با وجود این، این دگرگونی ها با عوامل سیاسی و اجتماعی درهم می آمیزند. بنابراین، بایستی به روابط دیالکتیکی میان فن آوری، اقتصاد، سیاست و فرهنگ توجه نمود. البته این به معنای توجه انحصاری به روابط متقابل آنها نیست، بلکه تضادها، تناقض ها و ناهمخوانی های بین آنها را نیز در برمی گیرد. یک دیدگاه دیالکتیکی این قضیه را نیز آشکار می سازد که جهانی شدن هم از ویژگی های ترقی خواهانه و هم رهایی بخش برخوردار است و باید به هر دوی آنها توجه کرد. یکی دیگر از تمایزات کلیدی در قالب یک دیدگاه دیالکتیکی، تفاوت بین جهانی شدن از بالا و جهانی شدن از پایین است. جهانی شدن از پایین نتیجه ی به چالش کشیدن و آرایش دوباره ی آن چیزی است که بر رده های پایین جامعه تحمیل شده است. مردم سالاری می تواند از پایین سرچشمه گیرد و با نیروهای اقتدارگرای از بالا به نبرد برخیزد.

متن زیر بینش خوبی از دیدگاه کلنر از نقطه نظر نظریه ی اجتماعی انتقاد به دست می دهد:

و …

فهرست مطالب

مقدمه

گیدنز و « دنیای افسار گسیخته »ی جهانی شدن

بک و سیاست های جهانی شدن

اندیشه ی باومن درباره ی پیامدهای انسانی جهانی شدن

ریتزر و « جهانی شدن هیچ »

« دورنماها » ی آپادورای

پایان

عنوان : نظریه های جهانی شدن

فرمت : پاورپوینت

حجم : ۴۰۲ کیلوبایت

تعداد صفحات : ۵۷

قیمت فایل فقط ۹,۸۰۰ تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت نظریه های جهانی شدن , پاورپوینت نظریه های جهانی شدن , دانلود پاورپوینت نظریه های جهانی شدن , پاورپوینت رایگان نظریه های جهانی شدن , پاورپوینت تعریف جهانی شدن , پاورپوینت مفهوم جهانی شدن , پاورپوینت جهانی شدن چیست , دانلود نظریه های جهانی شدن , نظریه های جهانی شدن , تحقیق نظریه های جهانی شدن , پروژه نظریه های جهانی شدن , دانلود پاورپوینت تعریف جهانی شدن

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *