پاورپوینت نظری بر پل ها و انواع آن

13اکتبر - by adminProj - 0 - In معماری
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
پاورپوینت نظری بر پل ها و انواع آن

قیمت : ۱۰۹۰۰

خرید و دانلود

مقدمه

پل یک سازه است که برای عبور از موانع فیزیکی از جمله رودخانه ها و دره ها استفاده می شود.پلهای متحرك نیز جهت عبور کشتی ها و قایقهای بلند از زیر آنها ساخته شده است.

ایجاد گذرگاهها و پلها برای عبور از دره ها و رودخانه ها از قدیمی ترین فعالیتهای بشر است. پلهای قدیمی معمولا از مصالح موجود در طبیعت مثل چوب و سنگ و الیاف گیاهی به صورت معلق یا با تیرهای حمال ساخته شده اند. پل های معلق از کابلهایی از جنس الیاف گیاهی که از دو طرف به تخته سنگها و درختها بسته شده و پلهای با تیر حمال از تیرهای چوبی که روی آنها با مصالح سنگی پوشیده می شد، ساخته شده اند. فایل حاضر به بررسی انواع پل ها با مصالح مختلف و در نقاط متفاوت جهان پرداخته است.

 

تاریخچه پل

ایجاد گذرگاهها و پلها براي عبور از دره ها و رودخانه ها از قدیمی ترین فعالیتهاي بشر است. پلهاي قدیمی معمولا از مصالح موجود در طبیعت مثل چوب و سنگ و الیاف گیاهی به صورت معلق یا با تیرهاي حمال ساخته شده اند. پلهاي معلق از کابلهایی از جنس الیاف گیاهی که از دو طرف به تخته سنگها و درختها بسته شده و پلهاي با تیر حمال از تیرهاي چوبی که روي آنها با مصالح سنگی پوشیده می شد، ساخته شده اند.

ساخت پل های سنگی به دوران قبل از رومی ها بر می گردد که در خاور میانه و چین پل هاي زیادي بدین شکل برپا شده است. در اروپا نیز اولین پل هاي طاقی را ۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح، براي عبور از رودخانه ها از جنس مصالح سنگی ساخته اند.

 

فهرست:

انواع پل ها
پل مسطح
پل قوسی
پل کابلی

تاریخچه پل کابلی

طبقه‌بندی پل‌های کابلی (ترکه ای و معلق)
پل‌های تشریفاتی
پل خرپایی
پل معلق
پل طره‌ای
پلهای فلزی
پلها را از نقطه نظر مصالح تشکیل دهنده به شکل زیر
طبقه بندی می کنند :
پلهای چوبی
پلهای سنگی
پلهای بتنی
پلهای بتن مسلح
پلهای بتن پیش تنیده

پوشش پل های فلزی

پوشش بتن مسلح
پوشش فلزی
پل با تیرهای حمال
نگهداری پل

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *